У 2016 році у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях впроваджено проєкт «Вчимося жити разом». Зазначений Проєкт стосується розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної підтримки дітям, підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

Проєкт впроваджено за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він стане складовою ініціативи ЄС під назвою «Діти Миру», виділеної на освітні проєкти у зонах конфлікту. Головним партнером проєкту є Міністерство освіти і науки України.

Планується, що в рамках проєкту буде підготовлено за відповідними програмами понад 3000 вчителів з основ здоров’я та ще стільки ж психологів, соціальних педагогів, волонтерів. Виконавці проєкту – громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» (в частині розвитку життєвих навичок) та Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» (в частині надання психологічної допомоги).

Нагадуємо, що ініціатива ЄС «Діти миру» надає підтримку гуманітарному сектору, який потребує значного фінансування, а саме – сектору освіти. З 2012 року, коли ця ініціатива була започаткована, щорічно надаються кошти на гуманітарні проекти для дітей у зонах конфлікту, а саме надання їм можливості ходити до дитсадків, школи, де вони можуть навчатися у спокійному середовищі і отримувати психологічну підтримку.