/Files/images/11.jpgПсихологічна служба в школі

Основні завдання

Практичного психолога

- повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу; - враховувати емоційний стан здобувачів освіти, здійснювати комплексний і системний підхід до всіх учасників освітнього процесу; - підвищувати компетентність педагогічних працівників у напрямі надання першої психологічної допомоги та оволодіння сучасними технологіями такої допомоги; - відповідальне ставлення до надання допомоги , турботу про власне здоров'я та благополуччя, перш за все берегти себе, щоб краще піклуватися про інших; - забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їхньої поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей; - сприяння створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладу освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров'я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Соціального педагога

- здійснення соціально-педагогічної допомоги та емоційна підтримка учасників освітнього процесу; - сприяння створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань, соціального та інтелектуального розвитку учнів; - надання соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу; - ознайомлення педагогів з технологіями надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу та запровадження «Психологічної хвилинки» під час уроків; - здійснення соціально-педагогічного супроводу дітей групи ризику; - висвітлення актуальних тем на батьківських лекторіях та батьківських зборах; - профілактика негативних явищ учнівському колективі; - забезпечення індивідуальний підходу до кожного учасника освітнього процесу;

Основні напрями діяльності пихологічної служби

- Консультування

Основне завдання консультування—допомогти клієнтові подивитись на свої проблеми збоку, побачити альтернативні шляхи виходу з проблемної ситуації. При плануванні консультативної роботи варто враховувати вік дитини: найефективнішою ця робота є з дітьми підліткового та юнацького віку, а також з педагогами і батьками.

- Превентивний напрям

Реалізація превентивного напряму діяльності психологічної служби передбачає роботу з попередження несприятливих умов у розвитку особистості, групи. Специфіка превентивної роботи полягає в тому, що вона починається тоді, коли ще немає особливих складностей у розвитку дитини чи колективу. Психолог, вивчаючи умови індивідуального розвитку особистості, соціально-психологічні зміни у житті мікро- та макросоціуму, прогнозує можливість появи тих чи інших ускладнень і проводить попереджувальну роботу.

- Просвіта

Важливість даного напрямку роботи полягає в тому, що він спрямований на розширення кордонів уявлень особистості про власне «Я», про систему взаємозв’язків «людина-людина», «людина-суспільство», «людина-світ». Просвітницький напрямок охоплює роботу з усіма учасниками навчально-виховного процесу: учнями (дітьми), батьками, адміністрацією закладу, педагогами.

Практичний психолог Пилипенко В.О.

Соціальний педагог Іванченко К.А.