ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки

· Здобувач освіти приходить до школи за ≈15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

· Заборонено приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманюючі засоби й отрути.

· Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

· Заборонено без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

· У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

· Здобувач освіти повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Діти поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

· Поза межами закладу освіти здобувачі освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, та не заплямувати добре ім’я закладу освіти.

· Здобувач освіти бережуть майно закладу, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу освіти.

· До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

· Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти.

· Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

· Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

· Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг (для занять з фізичної культури).

Поведінка здобувачів освіти на уроках

· Під час уроку забороняється шуміти, відволікатися самому і відволікати інших колег від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

· Не дозволяється користуватися плеєром , мобільним телефоном іншими гаджетами на уроках.

· Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

· Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

· Під час уроку здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

· Здобівач освіти має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти на перервах

· Підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці.

· Вийти з класу, якщо попросить учитель.

· Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму бажанню, проте, не повинен заважати іншим.

· Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал та ін.).

· Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.

· Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

· На території школи забороняється тютюнопаління.

· Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

· На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Кiлькiсть переглядiв: 32