Відповідно до планування роботи щодо організації співробітництва з ЗВО школою був розроблений план в якому відображені основні напрямки діяльності (освітній, науково-дослідницький, виховний). Виконання заходів плану відображено в аналітичних звітах з методичної роботи, довідках та протоколах методичної ради.

Закладом освіти були підписані договори з Харківським національним педагогічним університетом ім.. Г.С. Сковороди (Кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін, Історичний факультет), Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна. (Кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін, Кафедра історіографії, джерелознавства та археології, Кафедра філософії).

Основні напрямки діяльності спрямовані на створення умов для розвитку обдарованих учнів. А саме:

1. Освітній (профорієнтаційна робота, практика студентів 4-5 курсів на базі ХЗОШ №95, користування бібліотечним фондом ЗВО)

2. Науково-дослідницький (участь учнів школи у науково-практичних конференціях, консультативна допомога у написанні робіт МАН)

3. Виховний (відвідування музеїв на базі ЗВО, проведення екскурсій)

Учні брали участь у « Козацьких читаннях » (студентсько-учнівська наукова конференції), « Навчальний заклад: історія та сучасність » (наукова конференція) , що проводилися на базі ХНПУ ім. Г.С. сковороди. Щорічно учні школи беруть участь у конкурсах з історії та філософії, що проводяться на базі ХДУ. Також на базі ХЗОШ №95 відбулися спільні конференції: "Археологія рідного краю", "Проблеми сучасної України" із залученням студентів ХНУ

Консультативну допомогу обдарованим учням у написанні МАН надає доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології Скирда В.В.

Для вчителів школи були проведені :

- круглий стіл « Участь національних меншин в суспільному житті, включаючи взаємодію з державними органами »

- спільна конференція з викладачами ХДУ "Проблеми сучасної України".

Вчителем школи Воропаєвою В.В. були розроблені у співавторстві з викладачами ЗВО і надруковані такі посібники:

- Історія України (Вступ до історії). 5 клас: Зошит для поточного та тематичного оцінювання я 5 клас

- « Історія України » Збірник тестових завдань для підготовки до ЗНО за оновленою специфікацією 2015 »

Матеріали, щодо співробітництва з ЗВО висвітлюються на сайті закладу освіти, а також питання співпраці з ЗВО розглядаються на класних та загальношкільних батьківських зборах