/Files/images/17.06.2015.jpg

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю та модернізації освітнього процесу.

Ідеалом виховання виступає різнобічно та гармонійно розвинений національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення.

Головною домінантою національно-патріотичного виховання молоді є формування у особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, активної за формою та моральної, за змістом, життєвої позиції.

В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації вцілому. Форми й методи виховання базуються наукраїнських народних традиціях, кращих надбаннях національної та світової педагогіки й психології.

Сьогодні сформоване соціальне замовлення на ефективні виховні системи й технології. Зростає увага довиховання засобами музеїв, театральної педагогіки, дитячого та юнацького спорту. Створюються реальні умови для прояву творчих здібностей молодих людей. Сучасна молодь добре інформована щодо процесів врізних сферах науки, техніки, соціального життя; динамічно оволодіває сучасними комунікаційними технологіями.

Усе це створює сприятливі умови для розвитку національно-патріотичного виховання як пріоритетної сфери соціального життя країни, підвищення його статусу та розвитку потенціалу, досягнення якісно нових результатів у духовно-моральному, патріотичному, трудовому, художньо-естетичному, екологічному вихованні підростаючого покоління.

Нормативно-правова база з питань національно - патріотичного виховання

Постанова Кабінету міністрів України від 09 жовтня 2020 №932 Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020—2025 роки

Указ Президента України "Про стратегію національно-патріотичного виховання на 2020-2025"

Інтернет-ресурси з питань патріотичного виховання

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-523 від 16.08.2019 "Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році"

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-126 від 28.02.2018 "Про методичні рекомендації, присвячені державним символам та атрибутам України"

/Files/images/Символи.jpg

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Регіональна програма військово-патріотичного виховання молоді та участі населення у заходах оборонної роботи на 2015-2017 роки

Лист МОН №1/3-148 від 24.03.2016 "Про відзначення 25 річниці незалежності України"

Методичні матеріали щодо вшанування 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України

Указ Президента України №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»

Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік ” № 1400-р — редакція від 25.12.2015

Постанова Кабінета Міністрів України № 524 від 22.07.2015 «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання»

16 червня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав Наказ МОН України №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді

Календар знаменних та пам'ятних дат

14 жовтня - День захисника України