День Cвятого Миколая

Свято Миколая до нас прийшло у 1088 – 1089 роках за часів Всеволода Ярослава. В церковних календарях воно називається "Празник Святого Отця нашого Ніколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця”. Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Констянтина у 4ст. і був архієпископом у Мирах в Лікії (Мала Азія). Народився він у багатій сім’ї і зріс доброю і чуйною до чужої біди людиною. По смерті батьків він став спадкоємцем великого багатства, яке повністю віддав бідним та калікам. Як щедрий Бог із небес, він часто заходив до помешкання багатодітних чи хворих людей і одаровував їх чим міг.

Після смерті його було визнано святим, а мощі в 1087 р. перевезено у м.Бар, що в Італії, де їх було перезахоронено.

І от з того часу у день Ангела Святого Миколая, 19 грудня, ми маємо улюблене всіма свято.

В ХЗОШ №95 у День Cвятого Миколая розпочався фестиваль чарівних зимових казок. Сьогодні свої таланти показали учні 6Б та 7А класів./Files/images/СН1.jpg

/Files/images/СН2.jpg