Чемпионат Европы по футболу 2012 года, обычно называемый «Евро-2012», станет 14-м чемпионатом Европы по футболу, футбольным турниром для европейскихстран, проводимым раз в четыре года под эгидой УЕФА. Турнир будет проводиться совместно Украиной и Польшей, начнётся 9 июня 2012 года и завершится 1 июля2012 года. Это будет третий турнир в истории европейских национальных футбольных первенств, хозяевами которого являются две страны. Первым стал чемпионат Европы 2000 года, проведённый в Бельгии и Нидерландах, вторым чемпионат Европы 2008 года, проведённый в Австрии и Швейцарии./Files/photogallery/797/Euro_2012_logo.jpg/Files/photogallery/797/Емблема Євро Харків.jpg

В турнире примут участие 16 сборных. Украина и Польша автоматически квалифицируются как страны-организаторы. Остальные 14 сборных будут определены на основе матчей отборочного турнира, который начнётся в сентябре 2010 года. В отборочном турнире все сборные будут разбиты на 9 групп: 6 групп по 6 команд и ещё 3 группы по 5 команд. Девять победителей групп и одна лучшая сборная из тех, кто займёт вторые места, выходят на Евро-2012. Остальные 8 сборных, занявших вторые места в своих группах, разыграют четыре путёвки в Польшу и Украину в стыковых матчах.До жеребьёвки 51 сборная была разбита на шесть корзин. В корзинах с первой по пятую находятся по девять сборных, в шестой корзине – шесть сборных. Критерий «посева» сборных по корзинам — европейский рейтинг сборных. Этот рейтинг основан на выступлениях команд в отборочных и финальных турнирах ЧМ-2006 и Евро-2008, а также в отборочном турнире ЧМ-2010.Официальный слоган Чемпионата Европы 2012: "Творим историю вместе" (в польском варианте: "Творим будущее вместе").

/Files/photogallery/797/glavnaya.png

16 листопада у Варшаві відбулося офіційне представлення талісманів фінального турніру Євро-2012.Талісманами є двоє футболістів-близнюків, які є ще й супергероями. Польський футболіст одягнений в білу футболку та червоні шорти, а український – в жовту футболку та сині шорти. Зачіски обох близнюків також виконані в національних кольорах. В Україні офіційна презентація талісману Євро-2012 стартує з 20 листопада – свято пройде всіма приймаючими містами, починаючи зі Львова, далі – Донецьк та Харків. Завершення свята відбудеться наприкінці місяця в українській столиці. ОФіційні талісмани Євро-2012 року отримають імена 4 грудня у Варшаві, куди символи Чемпіонату Європи повернуться після свого промоційного турне приймаючими містами Євро-2012. Як називатимуть двох футболістів-близнюків, визначать мешканці України та Польщі. Вони обиратимуть ім'я талісманів з трьох запропонованих УЄФА варіантів:
1) Славек і Славко;
2) Сємко і Стрімко;
3) Клемек і Ладко.Відповідне голосування проводиметься на сайті УЄФА до 3 грудня.

/Files/photogallery/797/Talisman 2010.jpg

У загальноосвітніх школах Києва, Донецької, Київської, Львівської та Харківської областей запровадили навчальний курс на вибір "Ми господарі Євро-2012".
Він передбачений для учнів 10-их та 11-их класів. На освоювання курсу виділили дев’ять годин, а його вивчення розпочнеться вже з цього навчального року, повідомляє прес-служба МОН України. Програмою курсу передбачається ознайомлення учнів з історією розвитку футболу свого краю, історією проведення європейських чемпіонатів, участю в них українських гравців.
Особлива увага спрямовується на набуття учнями вміння та навичок презентації свого краю перед уболівальниками з інших країн. Поряд з цим, новий навчальний курс має систематизувати знання учнів про транспортне сполучення в містах, про мистецькі, розважальні, історико-культурні, торгівельні заклади свого регіону. Відповідно до програми курсу, після його вивчення учні мають знати прізвища та імена тренерів та провідних гравців збірної України 1992-2010 років, називати визначні футбольні досягнення свого регіону, мати уявлення про критерії відбору країн-організаторів фінальних частин чемпіонату Європи, характеризувати заходи, що здійснюються в Україні в рамках підготовки до Євро-2012 тощо. Курс на вибір "Ми господарі Євро-2012" зможуть також вивчати старшокласники інших регіонів країни.

/Files/photogallery/797/yy.jpg/Files/photogallery/797/у.jpg