Завдання учнівського самоврядування:

• Формування і розвиток гуманістично- спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією , почуттям національної свідомості;

• підготовка та проведення свят, виставок, конкурсів, змагань;

• забезпечення порядку в школі : організація чергування по школі, в класах;

• організація пізнавальної , фізкультурно-оздоровчої діяльності ;

• організація пошуково-краєзнавчої роботи в школі , поповнення новими матеріалами музею школи;

• організація роботи із збереження шкільного майна ;

• організація роботи із благоустрою території школи;

• контроль за відвідуванням учнями школи .

• Аналіз стану розвитку шкільного учнівського самоврядування –організації «Лідер»

Важливу роль у формуванні соціальної активності учнів відіграє робота учнівських органів самоврядування.

У нашій школі діє ДЮГО Лідер

Її мета – об'єднати учнів навколо колективної творчої справи, яка сприятиме розширенню кругозору учнів, розвитку їх здібностей, виховуватиме соціально активних громадян, непересічних особистостей, людей високої правової культури, соціально зорієнтованих, духовно багатих, національно – свідомих.

Рада лідерів бере на себе відповідальність за організацію позашкільних заходів, вивчає думку учнівського колективу, розробляє положення конкурсів, займається обговоренням проведених шкільних заходів. Керує Радою лідерів президент

В кожному класі діє своя модель самоврядування. Між шкільним та класним самоврядуванням існує тісний зв'язок.

Робота шкільної організації проводиться у наступних напрямках:

1. Участь членів шкільного самоврядування в обговоренні шкільних проблем та прийнятті рішень щодо шкільного життя.

2. Інформування школярів щодо шкільних проблем та шляхах іх вирішення.

3. Організація шефства старших над молодшими

4. Організація дозвілля школярів.

Президента обирають голосуванням лідери класів на учнівській конференції.

У 2016-2017 н.р. головою Ради лідерів була учениця 10-А класу Чернишева Орина.

Протягом року члени шкільного самоврядування брали активну участь у різноманітних акціях :

«Допоможи ближньому» (збирали канцтовари, книжки, одяг для дитячого будинку),

«Подаруй оберіг солдату»,

«Ми за чисте подвір’я »

• «Хвилина пам’яті » та «Запали свічку»,

«Ми вдячні Вам, Ветерани!»

«Мальовничі куточки Харкова»

Був проведений конкурс «Ти і є талант !!!», в якому прийняли участь учні молодшої, середньої та старшої школи.

В школі продовжується випуск шкільної електронної газети „9 Х 5”, в якій висвітлюються цікаві факти із шкільного життя, вітання переможцям конкурсів та олімпіад та різні цікаві факти.

Систематично здійснювався контроль за відвідуванням учнями всіх уроків. Шкільне самоврядування брало активну участь у контролі за санітарним станом школи, дотриманні учнями норм етичної поведінки, зовнішнім виглядом школярів, слідкуванні за збереженням всього шкільного майна.

Активом школи з учнями 1-11 класів проводились бесіди з попередження та заборони тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та токсикоманії.

Але система шкільного самоврядування потребує вдосконалення, підтримки зі сторони класних керівників та учнів, які не належать до складу активу школи.

Чергування учнів на перервах не дає очікуємих результатів – учні не завжди дотримуються вимог Статуту та Правил внутришнього шкільного розпорядку.

Виходячи з вище зазначеного, роботу організації «Лідер» у 2016/2017 навчальному році можна визнати задовільною.

В 2017/2018навчальному році необхідно окрім виконання основних заходів школи врахувати вказані недоліки та направити зусилля на виконання Статуту та Правил внутрішнього розпорядку школи.

Звіт про проведення виборів в органи шкільного самоврядування "Лідер" на 2017- 2018 навчальний рік

15.09.2017р. відбулися вибори активів класів:

Мер

Заступник мера