/Files/images/Зображення/368t.jpg

Бібліотека заснована 1 вересня 1974р.

/Files/images/Зображення/denbib123.jpg

Обслуговує вчителів, учнів та їх батьків.

Книжковий фонд бібліотеки складає 20145 екземплярів, в тому числі довідників, художньої та галузевої літератури більше ніж 10000 екземплярів.

Забезпечення доступу до інформації, знань та культури - головна задача бібліотеки в процесі непреривного розвитку особистості школяра.

До ваших послуг:

• алфавітний та систематичний каталоги;
  • систематична картотека науково-медодичної та педагогічної літератури для вчителів, вихователів, бібліотекарів;
  • картотека журнальних та газетних статей;
  • краєзнавча картотека;
  • картотека з українознавства та народознавства;
  • картотека "Теорія і практика виховної роботи";
  • картотека "На допомогу вчителю літератури".

Бібліотекар: Терещенко Ольга Тимофіївна

„Затверджую”

Директор ХЗОШ№ 95

Н.В.Мерзлякова

Правила користування бібліотекою

ЗОШ № 95

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

1. Користування бібліотекою – безкоштовне.

2. Користуватися бібліотекою мають право учителі, учні, батьки та співробітники школи.

3. Читачі мають право:

· одержувати в тимчасове користування книги та інші видання з фону бібліотеки;

· користуватися довідково-бібліографічним апаратом;

· брати участь у бібліотечних заходах.

4.Книги видаються строком на 15 днів. Не видаються з бібліотеки рідкі і цінні видання, довідкова література, останній примірник видання. Ним користуються у читальній залі.

5. Читачі розписуються за кожний отриманий примірник видання у формулярі абонемента.

6. Читачі зобов’язані:

· бережливо відноситися до книг;

· проявляти постійну турботу про їх збереження;

· не робити в них ніяких поміток, підкреслювань;

· не виривати і не загинати сторінки;

· повертати до бібліотеки у визначений термін;

· зіпсовані або загублені книги замінити рівноцінними, або іншими науково-популярними і художніми книгами. Рівноцінність заміни визначає бібліотекар.

· бережливо ставитись до підручників і нести за них відповідальність. Якщо підручник загублено або зіпсовано учнем, замість нього може бути повернута рівноцінна навчальна література;

· не порушувати порядок розстановки літератури у фонді і у відкритому користуванні.

7. Особова справа видається учням, які вибувають зі школи, тільки після повернення літератури, яка була взята на абонементі бібліотеки. Працівники школи, що звільняються з роботи, повинні підписати обхідний листок у бібліотекаря.

8. В кінці навчального року учні, вчителі та працівники школи повинні розрахуватися з бібліотекою. Учні, які не розрахувалися з бібліотекою, не здали підручники за минулий навчальний рік, позбавляються права користування бібліотекою.

9. За зловмисне псування, розкрадання книжок неповнолітніми читачами, відповідальність несуть батьки у вигляді відшкодування.

10. До роботи з комп'ютерною технікою допускаються користувачі бібліотеки, які можуть самостійно працювати в операційній системі «WINDOWS” та мережі Інтернет. Всі інші користувачі можуть працювати тільки з допомогою бібліотекаря, або під його наглядом.

11. Доступ користувачів до мережі Інтернет безкоштовний.

12. Використовувати Інтернет-місце дозволяється тільки для навчальних потреб.

13. Користувач має право:

· одержувати консультацію у бібліотекаря з питань пошуку інформації;

· копіювати інформацію з Інтернету на власні диски та флеш-носії.

15. Користувач зобов'язаний:

· дбайливо відноситися до комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення;

· повідомляти бібліотекарю про неполадки і порушення, що виникли.

16. Забороняється:

· перебувати на робочому місці більше, ніж 2 учні;

· самостійно включати або перезавантажувати комп’ютер;

· підключатись до мережевих комп’ютерних ігор;

· заважати іншим користувачам, створювати конфліктні ситуації.

17. У разі порушення правил користування комп'ютерною технікою та Інтернетом бібліотекар має право припинити надання послуг.