Календар знаменних та пам'ятних дат на 2016 рік

2010 – 2020 рр. – Десятиліття Організації Об’єднаних Націй, присвячене пустелям та боротьбі з опустеленням

2011–2020 роки - Генеральною Асамблеєю ООН оголошено десятиріччям дій з забезпечення безпеки дорожнього руху.

2010 – 2020 рр. – Десятиліття Організації Об’єднаних Націй, присвячене пустелям та боротьбі з опустеленням

2011–2020 роки - Генеральною Асамблеєю ООН оголошено десятиріччям дій з забезпечення безпеки дорожнього руху.

2016 рік:

2016 рік в Україні оголошено роком англійської мови.
У червні 2015 р., Президент України П. Порошенко, виступаючи з посланням до ВР, заявив, про те, що наступний 2016 рік в Україні буде оголошено роком англійської мови, причому її вивчення має стати одним з пріоритетів у розвитку нашої держави.

2016 Рік – рік людини в Україні

2016 Рік – рік демократії в Україні

455 років з часу видання Пересопницького Євангелія (1561);

435 років з часу видання Острозької Біблії (1581);

Літературно-мистецькі дати, що відзначатимуться на державному рівні

160 років від дня народження Івана Франка.
27 серпня 1856 р. майбутній громадський діяч, мислитель і письменник народився в селі Нагуєвичі в Дрогобицькому повіті (на той момент - територія Австрійської імперії). Франко відомий як один з ідеологів та організаторів Української радикальної партії, яка діяла в Австрії. Однак у світову культуру він увійшов насамперед як письменник, поет і автор творів «Захар Беркут», «Украдене щастя», «Борислав сміється». У 1916 р. він був номінований на Нобелівську премію в галузі літератури, але розглянути його кандидатуру комісія не встигла – 28 травня Франко помер. Пам'ять Івана Яковича увічнена в назві міста Івано-Франківська, а його портрет розміщений на купюрі в 10 гривень.

150 років з дня народження Михайла Грушевського.
29 вересня 1866 р. в місті Холмі (теперішня територія Польщі) народився один із найпомітніших українських державних і політичних діячів, історик Михайло Сергійович Грушевський. Він очолював Центральну Раду Української Народної Республіки, за що в тогочасній пресі його називали президентом. Цей міф прижився і був широко розтиражований, але твердження невірно: у Центральній Раді не було такої посади. За 77 років свого життя Грушевський написав більше двох тисяч наукових праць, одні з найцінніших – «Історія України-Руси» та «Історія української літератури»., а його портрет розміщений на купюрі в 10 гривень.

100 років від дня народження Олега Антонова.
7 лютого 1906 р. в Подільському повіті Московської губернії народився видатний авіаконструктор, життя і робота якого тісно пов'язані з Україною і Києвом. Антонов почав свою кар'єру в Росії, але в 1946 р. очолив дослідне конструкторське бюро в Новосибірську. У 1952 р. організацію перевели в Київ, і конструктор теж переїхав. З цього ОКБ згодом утворився київський завод «Антонов». Під час роботи в організації Антонов, отримав звання генерального конструктора, спроектував такі літаки, як Ан-2 -8 -10 -12 -14 -24 -22 «Антей», -28 -72 - 74 -124 «Руслан». У 1984 р. майстер відійшов в інший світ, а завод назвали його ім'ям.

80 років Роману Віктюку.
28 жовтня 1936 р. у Львові з'явився на світ видатний український театральний режисер і майстер епатажу Роман Віктюк. Народний артист України і Росії, він керує власним театром, поставив більше сотні вистав на сценах України, Росії, Литви. Всесвітню популярність Віктюку приніс спектакль «Служниці», створений за п'єсою французького письменника Жана Жене. За виставу «Дама без камелій» отримав дві премії «Київська пектораль». Постановка була відзначена як краща вистава драматичного театру і як краща режисерська робота. Віктюк також є співзасновником львівського Фонду Мазоха .

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ ДЛЯ УКРАЇНИ

30 років з дня Чорнобильської катастрофи.
26 квітня виповниться 30 років з моменту, як на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух. Він зруйнував реактор, спричинив масштабну пожежу і привів до того, що в атмосферу потрапила величезна кількість радіоактивних частинок. Внаслідок катастрофи безпосередньо від променевої хвороби померло 600 чоловік, а від наслідків забруднення навколишнього середовища радіацією – близько 200 тис. Весь цей час ЧАЕС залишається однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

30 років Конституції України.
28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла головний державний закон. Процес голосування був нелегким. За Конституцію голосували в два читання. Щоб допустити документ до другого, у нього довелося внести близько шести тисяч поправок. Документ викликав безліч суперечок, проте Рада національної безпеки і профільний рада при Президенті попередили Верховну Раду про неможливість затягування процесу. Так що 27 червня парламент прийняв спеціальну постанову, згідно з якою зобов'язався працювати в одне засідання до тих пір, поки країна не отримає новий головний закон. Доленосне голосування відбулося 28 червня о 9:18. До того моменту парламентарії працювали без перерви вже добу. Ця дата стала державним святом – Днем Конституції

30 років гривні.
25 серпня 1996 р. було оприлюднено указ тодішнього президента України Леоніда Кучми " про грошову реформу. За період з 2 по 16 вересня країна повністю перейшла з функціонували в той період карбованців на нову валюту – гривню, спадкоємицю валюти Київської Русі, з розмінними монетами, які назвали копійками. Через вісім років, 1 березня 2004 р. вона отримала власний графічний знак (версії Windows від Vista і вище її підтримують його введення з клавіатури). у 2008 р. комісія з естетики Міжнародного Валютного Фонду склала рейтинг найкрасивіших банкнот світу. Список з 50 валют очолила гривня.

Кiлькiсть переглядiв: 36